Recenze WildCampingTIPS

Recenze modelu Original - Rok na cestách kosmonauta

Tester: Tomáš Mahring, který si SelkBagu užívá už rok

 

recenze-selk-bag-original10-900x596

 

Je to přibližně rok, co jsem se vás na Wild Camping TIPs facebooku ptal na zkušenosti se Selk’bagem – kombinací spacáku a kombinézy. Vstřícná blesková reakce českého zastoupení, slovo dalo slovo a Selk’Bag (model Original) se nám stal věrným parťákem na cestách i necestách. Jeden žlutý kousek také čeká na jednoho z výherců naší nálepkové soutěže. A krom toho by tato recenze snad mohla pomoci s vymýšlením nějakého toho outdoorového vánočního dárku. Jaký je, pro koho a v jaké teplotě už mi byla zima? Kam si ho určitě vezmu a kam určitě ne?

 

Mé první dojmy po doručení:

1) Tyjo, to je velký.
2) Jé to je pohodlný a měkoučký.
3) A vychytaný!
4) Na nošení v batohu to asi moc nebude (kvůli objemnosti), jinak se mi to líbí moc. Uvidíme, co v praxi!

Zabalený Selkbag original - současné modely již mají kompresní obal
Zabalený Selkbag original – bohužel obal není kompresní 

Dojmy po prvním třídenním testování v rakouských Dolomitech

Hned o víkendu, co jsem Selk’Bag dostal, jsme jeli raftovat na řeku Isel u městečka Lienz (krom jiného pracuji také jako raftový průvodce). Ideální příležitost. Teď už ale pojďme k těm dojmům:
1) Je to super! Není nad to mezi raftingama ve strašlivé kose obědvat ve „spacáku“ (SelkBag) u stolu a pak se jen natáhnout, prohřívat se a odpočívat.
2) Všichni na to zvědavě koukají, vypadám trochu jako kosmonaut. A postupně celá parta začíná závidět. Bomba je, že ze „spacáku“ lezu, až když se zase převlíkáme do mokrých vodáckých věcí.

3) Jsme v Dolomitech kousek od Lienzu, je jasná obloha. Ideální, večer zalehávám venku jen na karimatku, na sobě pod SelkBagem bavlněné tričko a trenky. Schválně, jestli mi bude zima.
4) Okolo páté ranní je namrzlá tráva všude okolo, takže bylo lehce pod nulou a mně podruhé probouzí chlad z horní strany – tedy ne od karimatky (při prvním probuzení jsem se otočil na druhý bok). Takže na spaní dle udávané teploty komfort 7ºC na pohodu. V případě použití merino věcí či nějaké jiné teplé spodní vrstvy to myslím půjde i v té nule (mluvím o spaní venku pouze na karimatce, žádná celta, nic, jen lehký větřík. A velká vlhkost s obří rosou. V případě spaní ve stanu je uvnitř tepleji o cca 5ºC i více. Navíc tyhle „limity“ má každý jinak.). S hamakou mě testování ještě čeká.
5) Další noc je zataženo, leje ( = spím pod střechou, ale bez topení), je rozhodně tepleji, zima mi není. Mám rozepnuté větrání na nohavicích a kapucu staženou jen lehce.
6) Při spaní mi maximálně vyhovuje, že nemám nohy svázané „k sobě“ jako v normálním spacáku, ale můžu se vrtět a rochnit.
7) Ranní vstávání neznamená nutnost vylézt z vyhřátého spacáku! Stačí jen odepnout nohavice, obout boty (ani to ale není nutné) a jít.
8) Pokud máte SelkBag na sobě při večírku a máte na nohou boty, pozor, připnutí SelkBag-nohavicových ponožek před spaním je trošku zákeřné. Ale pouze po tmě a po večírku, jinak to je úplně snadné . Všechny použité zipy jsou značkové YKK!

Odepínací noha a možnost obout boty. Ale na nějaké základní popocházení postačí i podrážka té nohavice.
Odepínací noha a možnost obout boty. Ale na nějaké základní popocházení postačí i podrážka té nohavice.

Kde všude s námi pak za ten rok Selk’Bag byl?

Selk’Bag na Islandu aneb geniální pomůcka nočních fotografů
Na Island jsme jeli loni začátkem října cestovat, poznávat, máchat se v horkých pramenech a mapovat je pro naší databázi a fotit polární záře. A v rámci testování jsem..........

Kompletní test naleznete na stránkách WildCampingTips

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz