inspirace pro SelkBag

SelkBag je nositelný spací pytel, který je pohodlný a který poskytuje zábavu, pohodlí a mobilitu, s barvami a styly, které odrážejí vaši jedinečnou osobnost. Byl vytvořen, aby udržel své nositele v teple, ať už jsou na cestách nebo v klidu. Selk'bag má bohatou historii inovací, zdokonalování designu a získal celosvětové uznání od svého vzniku v roce 2006 až do současnosti. Naši zákazníci milují pohodlí, teplo a všestrannost Selk'bagu.

Inspirací pro SelkBag byli domorodí lidé Selk'nam. Jsou známí jako Onawo nebo lidéOna. Žili v patagonské oblasti jižního Chile a Argentiny včetně ostrovů Tierra del Fuego. Byl to jeden z posledních domorodých kmenů žijících v Jižní Americe, než oblast obsadili lidé ze západní civilizace. Tierra del Fuego je doslova "země kouře" nebo též "ohňová země". Jméno tato země získala od prvních evropských průzkumníků, kteří spatřili kouř z ohňů domorodců Selk'nam. Světlo z ohňů sloužilo k zahnání obyvatel oceánu. Selk'nam byli kočovní lidé, kteří se živili lovem a sběrem. Oblékali se velmi skromně, což byl vzhledem ke studenému klimatu patagonie pozoruhodný výkon. Lidmi Selk'nam se pro designový koncept spacáků SelkBag nechal inspirovat návrhář Rodrigo Alonso. Vznikl tak unikátní produkt, který v sobě zachovává duch starého národa, který byl velmi statečný, houževnatý, vynikal velkou fyzickou zdatností a měl rád volnost.

 

selknam

 

SelkBag byl inspirován svobodou pohybu a magickou oblastí Tierra del Fuego. Původním obyvatelům tohoto místa říkáme šamany. Díky SelkBagu se šamani dokáží spojit s jeho nositeli, kteří se změní ve statečné průzkumníky. SelkBag nám pomůže s objevováním jedinečných zákoutí naší planety. SeklBag je možno použít jak doma, v lese, u jezera nebo u moře, v autě i při táboření. Ve světě SelkBag jsou možné všechny cesty.

ŠAMANI Z TIERRA DEL FUEGO 

  kids_big_1
  Zrodil se z čilského cypřiše. Žije v lesích a na březích jezera, měří více než osm metrů. A jenom ptáci ví, kde se nachází.
  kids_big_2
  Fantom kamenů a krystalů, který žije na severu. Tóny, které vydává způsobují halucinace.
  kids_big_3
  Je to avatar našich předků, žije v poušti a ve skalách. Jeho přítomnost doprovází šepot větru. Doposud nebyl nikdy spatřen. 

  kids_big_4
  Avatar dávných válečníků, žije v Patagonii a v zemích na konci světa. Jeho přítomnost je doprovázena ohněm, tancem, a bitevními výkřiky.
  kids_big_5
  Duše všech tvorů, žije v jižní polokouli, jak velký jako medvěd, ostatní zvířata jsou v jeho přítomnosti nervozni. Navrdory své síle je velmi klidný.
  kids_big_6
  Tvor reperezentuje velké kýtovce, žije ve fjordech, v rákosí, v moři na jihu. Měří dvanáct metrů, poblíž vždy plavou delfíni. V jeho přítomnosti se rychle zvedá moře.

 

DESIGNER SELKBAGU


Návrhářem SelkBagu je Rodrigo Alonso Schramm. Získal řadu ocenění za design a jeho návrhy jsou prodávány po celém světě. Rodrigo je chilský rodák a žije v Santiagu de Chile.

 

alonso

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz